من و ۲۷ سالگی!

به اشتراک بگذارید

من و ۲۷ سالگی!

امروز ۲۷ سال از روزی که به دنیا اومدم می گذره، قبل از اینکه درباره ۲۷ امین سال زندگیم بنویسم از همه دوستان فامیل ها که با تبریک های قشنگشون به من انرژی دادن تشکر می کنم.

و اما ۲۷ سالگی، اگر بخوام سال ۲۷ ام را توی یک جمله تعریف کنم باید بگم سالی بود پر از نتایج خوب که فقط به یکی خواسته هام نرسیدم که البته مهمترینشون هم بود. ۲۷ سالگی را با جنگیدن در چند جبهه شروع کردم پارسال این موقع مشغول دانشگاه بودم سر کار می رفتم و زبان هم می خوندم خیلی سخت بود برقرار کردن تعامل بین همه کارها اما از خودم راضیم چون تونستم و موفق شدم به نظر خودم حداقل توی دو تا از این کارها کاملا موفق بودم بعد از پایان زبان و نتیجه گرفتن تمرکزم را روی کارهای دیگه گذاشتم مثل سمینار مثل کارهای خونه و کلا ۲۷ سالگی یکی از شلوغترین سالهای زندگیم به حساب میاد. توی این سال خواستم مدرک زبان را بگیرم و با نمره راضی کننده این کار را انجام دادم، خواستم درسم را به پایان برسونم و با شرایط امیدوار کننده ای به پایان رسوندم خواستم توی کارم موفق باشم تا حدودی بودم . اما فقط به یکی از خواسته هام نرسیدم. توی یک سال گذشته بار ها و باره ها از من سوال شد نوید کی میری؟ نوید کجا می خوای بری؟ همه حرف از رفتن می زدن ولی هیچ کس نپرسید نوید واقعا چی دوست داری. دوست داری چکار کنی؟ چیزی که من دوست داشتم این بود که بمونم در کنار خانواده، در کنار اونی که دوستش دارم و اونایی که دوستشون دارم، دوست دارم بمونم و اینجا زندگیمو بسازم و حتی اگر قرار به رفتن باشه با اونی برم که دوستش دارم و با اونایی برم که دوستشون دارم. در ۲۷ سالگی یه تصمیم مهم گرفته بودم تصمیم که به انجامش کاملا مطمئن بودم (اینجوری بگم که تا حالا در انجام هیچ کاری اینقدر مطمئن نبودم) تصمیمی که آرزوی من بود ولی نتیجه تصمیمم اون چیزی نبود که من دوست داشتم. بعضی وقتا زمانی که برای انجام کاری مصمم هستی تنها ۱۰% کار را انجام دادی ۹۰% که عواملی غیر از تو بستگی داره عواملی که من هیچ کاری دربارش نمی تونم انجام بدم به جزء احترام به نظرشون و قبول حقیقت. قطعا این تصمیمی که گرفتم و نتیجه آن تا آخر عمر حسرتی خواهد بود برای من، اما اینکه حداقل می دونم تلاشم را کردم باعث میشه راحت تر با واقعیت کنار بیام.

اما در خصوص سال ۲۸ ام باید بگم که این بار تصمیمم متفاوته، تمام تلاشم، فکرم و تمرکزم را روی یک کار معطوف کردم اونم از نو ساختن زندگیمه و تصمیم دارم این کار را توی هر کشوری که شد انجام بدم ولی چیزی که توی این چند سال یاد گرفتم اینه که هیچ چیز قطعی نیست و شاید خیلی اتفاق ها باعث بشه مسیر زندگیم عوض بشه. یه نکته ای هم هست که در حال حاضر در این لحظه خاص که دارم این متن را می نویسم، این نویدی که داره این متن را می نویسه نیاز به خیلی کار داره. الان درونم بین احساس و منطق جنگی بر پاست و این جنگ باعث شده دچار پوچی بشم اما می دونم این حس همیشگی نیست زمانی که جنگ تموم بشه من دوباره پر از انرژی میشم و این بار می دونم هدفم توی زندگی چیه. میدونم از آیندم چی می خوام و برای رسیدن به اون تلاش می کنم. در خصوص حرفه و شغلم بگم که من هیچ وقت یه فروشنده نبودم من یه حسابدار نبودم من یه مغازه دار نبودم و اگر تا الان این کارا را می کردم به خاطر شرایط بوده و با تغییر شرایط دوست دارم به سمتی برم که دوست دارم من یه ایده پردازم نه مجری ایده، من یه مهندسم یه طراح و دوست دارم یه برنامه نویس باشم. پس  برای ساختن زندگی نو باید مسیر حرکتی خودم را عوض کنم باید بیشتر فکر کنم باید بیشتر ایده بدم کاری که توی این دو سه ساله اخیر خیلی کم انجام دادم و باید ذهنم را از مشغولیات پوچ خالی کنم. من برای آیندم برنامه دارم و با اینکه بعضی اتفاق ها باعث میشه برنامم عوض بشه و بعضی وقت ها بی انگیزگی باعث میشه سرعت رسیدن به هدف کم بشه اما همچنان به سمت مسیرم حرکت می کنم و دوست دارم توی مسیرم هر اتفاقی که برام می افته در کنار اونی باشم که دوستش دارم و در کنار اونایی باشم که دوستشون دارم. امیدوارم پایان سال ۲۸ زمانی که دارم برای اون سال می نویسم به اهدافی که توی زندگیم دارم رسیده باشم. می دونم که سال ۲۸ یکی از سخت ترین هاست سالی که شاید با خیلی ها و خیلی چیزها خداحافظی می کنم اما به این سال خیلی امید دارم چون پایه و اساس آینده من توی این سال ساخته میشه. پس پیش به سوی آینده سلام بر ۲۸ و بدرود ۲۷٫

 

پینوشت : همونجوری که توی اینستا گرام نوشتم دوست دارم ۲۷ نکته از ۲۷ تا زندگیم را که توی این سالها یاد گرفتم بنویسم نمی دونم کی میشه و اصلا چه جوری می نویسم، همه را یکجا یا نکته به نکته، ولی حتما این کار را انجام میدم چون این ۲۷ نکته تجربه ایست که توی این ۲۷ سال یاد گرفتم و ثمره زندگی منه.

پینوشت ۲: این متن بهترین متنم نیست و هیچ منظور خاصی از نوشتنش هم نداشتم  فقط می خواستم یه جمع بندی از سال ۲۷ ام زندگیم و برنامه برای ۲۸ امین سال زندگیم داشته باشم نوشتم. برعکس برخی نوشته هام متن ویرایش و اصلاح نشده و متن اولیه که نوشتم را منتشر کردم .


نظر بدهید

http://www.20script.ir